Platí se na vaší škole školné?
Ano, školné je v současnosti stanoveno na 500 Kč za měsíc (platí se 10 měsíců školního roku).

Je možné žádat o stipendium?
Ano, za konkrétních podmínek lze žádat o sociální stipendium. Prospěchové stipendium je žákům přiznáváno na základě jejich studijních výsledků.

Jaké jsou další výhody školy?
Výhody školy naleznete ZDE

Zřizovatelem školy je církev Jednota bratrská. Je škola otevřena pro každého?
Ano, naše škola je otevřena pro všechny uchazeče, kteří mají ukončené základní vzdělání. Vzdělání se řídí všeobecně závaznými rámcovými programy pro dané obory.

Kolik žáků přijímáte do 1. ročníku?
Do 1. ročníku pro školní rok 2021/2022 přijímáme 30 uchazečů do oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika a 30 uchazečů do oboru Veřejnosprávní činnost.

Jaká jsou kritéria přijímacího řízení pro tento školní rok?
Polovina je tvořena průměrem prospěchu z 1. pololetí 8. a 9. ročníku, druhou polovinu představuje jednotný přijímačkový test. Uchazeči mohou ztracené body získat prokázáním vlastních zájmových či volnočasových aktivit. Ředitel školy si pro letošní rok navíc vyhradil možnost prominutí přijímací zkoušky při splnění státem daných podmínek. Podrobně ZDE.

Musí umět žák při přijímacím řízení hrát na hudební nástroj?
Ne, nemusí. Hra na hudební nástroj (klavír, kytara, housle aj.) není nutná k přijetí ke studiu. Pro pedagogický obor je však výhodou. Je rovněž jednou z bonifikovaných aktivit přijímacího řízení.

Má škola vlastní domov mládeže? Je umístěn blízko školy?
Ano, škola má vlastní domov mládeže, který se nachází v areálu školy, 50 m od hlavní budovy školy. Ubytování je možné pro děvčata i pro chlapce v oddělených částech budovy.

Jaký je měsíční poplatek za ubytování na domově mládeže?
Cena pobytu žáka na domově mládeže je 1000,- Kč za měsíc.

Je zajištěno stravování ve škole?
Ano, škola disponuje vlastní jídelnou a bude zajišťovat obědy. Ubytovaným žákům bude poskytována celodenní strava. Ceny stravování budou stanoveny vždy pro nadcházející školní rok.

Jaký je režim vycházek žáků na domově mládeže?
Začínají s koncem vyučování a trvají do 17:00. U vycházek po 17.00 hod. je nutná domluva zákonných zástupců s vedoucím domova mládeže popř. s vychovatelkou. V době vycházek mohou žáci využít nabídku volnočasových aktivit SVČ Narnie.

Jaká je nabídka volnočasových aktivit pro žáky?
Škola aktivně spolupracuje se Střediskem volného času Narnie. Nabídku volnočasových aktivit momentálně připravujeme. Pro představu o možných volnočasových klubech si můžete prohlédnout současnou nabídku SVČ Narnie - ZDE.

Jaké jsou předměty v jednotlivých oborech?
Učební plán najdete v sekci OBORY

Máte další otázky?
Rádi Vám je zodpovíme, tel.: 774 843 183 (sekretariát školy).

Nechcete přijít o žádné důležité informace?
Stránky průběžně aktualizujeme. Sledujte pravidelně případné změny. Pokud nechcete přijít o nic důležitého, vyplňte předběžnou přihlášku. Nejdůležitější informace zasíláme přímo na uvedený e-mail.