Škola pro žáky z větší dojezdové vzdálenosti provozuje DOMOV MLÁDEŽE. Ten se nachází přímo naproti hlavní budově školy, ve které probíhá výuka. S trochou nadsázky jde říci, že by žáci mohli do školy chodit v pantoflích z domova mládeže. Jeho budova pohází z počátku 20. století, kdy si vilu nechal vystavět průmyslník Felix Cžižek von Smidaich, v interiéru přízemí je dodnes zachováno původní dřevěné obložení a masivní kamenný krb.

DM01

Vizí domova mládeže není pouhé poskytování kvalitních ubytovacích služeb, ale rovněž celkový rozvoj osobnosti žáka a podpora jeho studijních i volnočasových aktivit. Ubytovaní jsou vedeni ke smysluplnému naplňování volného času, často se účastní společných aktivit, jako jsou večery u táboráku, tematické preventivní programy zaměřené na přátelství, pravidla apod., a v neposlední řadě společně slaví narozeniny jednotlivých spoluubytovaných. Dohled a program DM je v rukou zkušených vychovatelek, které ke každému žákovi přistupují individuálně a věnují mu potřebný čas.

SAMOSTATNOST - ODPOVĚDNOST - BEZPEČÍ

 

02 DM03 DM   DM02

 DM03DM01

Žáci jsou ubytováváni na pokojích po 2-3. Každému z nich je dispozici moderní postel s kvalitní matrací, pracovní stůl a úložné prostory. Dále mohou žáci využívat školní knihovnu, která se nachází v přízemí, studijní místnost a halu. Do přízemí je umožněn vstup všem žákům školy, aby zde společně mohli trávit volný čas, studovat a pracovat na svěřených skupinových úkolech. Ubytovaní mohou dále využívat místní čajovou kuchyňku vybavenou lednicí, rychlovarnou konvicí a mikrovlnnou troubou. Pro žáky je skrze školní jídelnu zajištěno celodenní stravování.

Svůj volný čas tráví žáci studiem nebo využívají bohaté nabídky volnočasových aktivit, které pro ně škola zajišťuje ve spolupráci se Střediskem volného času - Narnie z Liberce. Aktuální nabídku volnočasových klubů si můžete prohlédnout ZDE.

 

TERMÍNY PODÁNÍ PŘIHLÁŠEK A DŮLEŽITÉ TISKOPISY:

Pro školní rok 2024/2025:

Směrnice k umísťování žáků do domova mládeže 

Informace o úhradách za ubytování

Informace o stravném

Přihláška k ubytování na DM -  termín podání: 10. června 2024

Nabídka volnočasových aktivit

 

Pro školní rok 2023/2024:

Směrnice k umísťování žáků do domova mládeže

Informace o úhradách za ubytování

Informace o stravném

Přihláška k ubytování na DM- termín podání: 15. června 2023

Nabídka volnočasových aktivit