Školní rok je již v plném proudu. První týdny strávili noví studenti obou maturitních i nového učebního oboru na adaptačích kurzech na Tanvaldsku. Cílem bylo seznámit se co nejlépe s novými spolužáky, třídními i netřídními učiteli a lépe a rychleji se adaptovat na nové prostředí střední školy. Jednalo se o tři dny nabité programem, ve kterém nechyběly socializační ani akční hry a aktivity zaměřené na rozvoj komunikačních schopností studentů. Celkově do prvního ročníku nastoupilo 76 studentů, čímž se navýšil celkový počet studujících na Střední škole Jana Blahoslava na 176.

2023 09 18 012023 09 18 02

Škola nadále pokračuje v renovaci objektu u Lázeňské ulice, kde vznikají nové kmenové i odborné učebny včetně ateliéru v příjemném podkrovním prostoru.Otevření budovy s názvem Vila je plánováno na nejbližší dny. Třídy bude v letošním roce využívat především obor Ošetřovatel, pro který je zde upravena rovnež moderní odborná učebna simulující lůžkový pokoj včetně veškerého zdravotnického vybavení.

2023 09 18 032023 09 18 04

Aby toho nebylo málo, navštívila minulý týden naši školu paní Donna Hurt ze Severní Karolíny ve Spojených státech, náš velký přítel a podporovatel. Přestože byla po náročné cestě v Jižní Africe, postupně navštívila všechny třídy, kde žákům vyprávěla o svém domovském státu v USA a fascinující příběh svého otce z 2. světové války.

2023 09 18 05

 

 

Děkujeme, že jste v tom s námi. Stojí to za to!