Blahoslav 500, školní benefiční akce, zahradní slavnost, společné setkání přátel školy, studentů a jejich rodičů i široké veřejnosti je úspěšně za námi. Děkujeme všem, kteří jste dorazili, sešlo se vás přes 500 a nechyběli ani pan senátor Michal Canov, paní poslankyně Jarmila Levko, pan hejtman Martin Půta či  Dan Ramzer (starosta města Frýdlant a krajský zastupitel). Při zahájení oslavy symbolických 500. narozenin Jana Blahoslava proběhlo slavnostní poklepání základního kamene stavby nové školní budovy, která bude sloužit jako školní jídelna, bistro a ubytování pro 40 studentů a která se jistě stane oblíbeným místem pro klidná i významná setkávání nejen školní obce. Základní kámen byl dovezen z Ivančic, kde sloužil jako dlažební kámen nádvoří ivančického gymnázia, které zde Blahoslav založil. Ve spolupráci s Nadací Euronisa se podařilo na stavbu po zdvojení vybrat neuvěřitelných 433.816 Kč, do cílové částky půl milionu tedy chybí necelých 100.000 Kč, které se, věříme, podaří získat v průběhu následujících dní. 

"Vy jste vděční za můj příspěvek, ale já jsem také vděčný - že jsou v dnešním světě lidi, kteří vytvářejí něco, na co má smysl dávat," poznamenal jeden z dárců, pan Just.

B500 03B500 02

Jedním z důležitých bodů programu bylo studentské divadlo o životě a díle Jana Blahoslava a o tom, že jeho příběh trvá dál, třeba také zde v Hejnicích. Studenti i učitelé jej sehráli před zaplněným "amfiteátrem" v prostoru za Zámečkem, jež se stal spolu s obrovitou obroučkou brýlí na několik okamžiků divadelní dekorací. Týdny zkoušení hereckého ansámblu, sboru v doprovodu orchestru i školní kapely, sklidily zasloužený potlesk. Odkaz Jana Blahoslava s důrazem na českou řeč, obhajobu vzdělání a pokoru v Kristu žije dál i díky Vám. Střední škola Jana Blahoslava je jeho hrdým nositelem a uvědomuje si odpovědnost, jež z něho vyplývá. 

Ještě jednou děkujeme všem návštěvníkům, dárcům, ale i sponzorům a dobrovolníkům, kteří celou akci podepřeli. Díky Vám všem mohlo vzniknout skvělé odpoledne napěchované neopakovatelnou atmosférou. 

B500 01

 

"Kdo učení haní, je jako ten, který by si kabát koupil a krejčím pohrdal."

Jan Blahoslav