Ke konci dubna se žáci 1. ročníku Střední školy Jana Blahoslava zúčastnili sportovně turistického kurzu poblíž Kořenova na horské chatě U Pašeráka. Kurz trval od 17. do 21. dubna a jeho hlavní náplní byla pěší turistika a týmové hry.

Většina účastníků přijíždí autobusem rovnou k chatě i se svými učiteli, někteří společně s rodiči. Po příjezdu panuje mezi účastníky poměrně dobrá nálada, všichni se usmívají a netrpělivě čekají na to, co se bude dít dál. Ve chvíli, kdy jsou všichni rozděleni do svých pokojů a konečně ubytováni, učitelé žáky svolávají do jídelny, kde jim vysvětlují vše, co je třeba a seznamují je s tím, co je v následujících dnech čeká a s jistotou nemine. Samozřejmě se to někomu nelíbí a okamžitě vyjadřuje svůj nesouhlas. Takové chování však není v této třídě něco neobvyklého. S blížícím se večerem jsou na programu společenské hry, a nakonec i večerníček, který si žáci nacvičili během dne, rozděleni do skupinek po 6. Večerníčky jsou zpravidla přetvořené již existující pohádky. Jsou velmi krátké, ale moc pěkné a kreativní.

STK01       STK02

Nevyhnutelný je rovněž celodenní výlet, který je poměrně náročný a zúčastnění samozřejmě nezapomínají na tento fakt poukázat. Za celou dobu padá spousta nadávek, ale nakonec na chatu všichni přicházejí ve zdraví. Do konce večera není slyšet nic jiného než naříkaní všech na to, jak moc je bolí nohy, a jak moc už se těší domů.

Během těchto pěti dnů se žáci naučili například rozdělat oheň křesadlem, složit jednoduchý přístřešek nebo správně zabalit batoh. I přes obrovskou nepřízeň počasí si žáci veškerý společně strávený čas užili a odnesli si spoustu nových vzpomínek a užitečných zkušeností.

 

Šarlota Hrubá - studentka 1. ročníku oboru Veřejnosprávní činnost