V úterý 9. května si Střední škola Jana Blahoslava připravila stezku pro mateřskou školu z Hejnic. Stejně jako loni byla stezka na motiv oblíbené dětské pohádky, tentokrát se jednalo o pohádku Prasátko Peppa. Žáci pedagogického oboru si připravili celkem pět různých stanovišť, na kterých plnily děti rozmanité úkoly. Cílem bylo rozvíjet nerůznější dovenosti  dětí předškolního věku, např. jemnou a hrubou motoriku. V dalších dnech se projekty pokračovaly v podobě oblíbených Disney pohádek a v neposlední řadě putováním po stanovištích, na nichž na děti čekaly známější i méně známé princezny. Škola touto akcí pokračuje v rozvíjení vztahů s místní MŠ a nadále ji využívá jako první skutečnou praktickou součást přípravy budoucích učitelů a učitelek.

Zbyněk Holina (2. V) - redakčně doplněno

2023 05 022023 05 012023 05 03

VESELÉ DOPOLEDNE S PRASÁTKEM PEPPOU

Dnes je před domovem mládeže Střední školy Jana Blahoslava v Hejnicích rušno. Část třídy 1. P totiž pořádá pohádkové dopoledne pro děti ze zdejší školky pod názvem Prasátko Peppa.

Pořadatelky mají štěstí, je krásný den. Slunce svítí, mírně profukuje vítr, což je věc, která může vylepšit náladu už teď veselým dětem. Ty totiž pobíhají od stanoviště ke stanovišti, plní úkoly a jako odměnu dostávají razítka na kartičku. Díky nim, jak zjišťuji od jedné z organizátorek převlečené za maminku prasátka Peppy, dostanou děti odměnu. "Ano, teď dostávají na všech stanovištích razítka a na konci dostanou bonbony  nebo lízátko."

A co je to za úkoly? Od házení míčkem na cíl u pana Brambory, přes skákání po pařezech až po razítkování různými barvami. Díky tomu si děti ze třídy Koťat procvičují nejenom motoriku a poznávání barev či tvarů, ale rovněž schopnost týmové spolupráce, protože všechny úkoly plní ve skupinkách.

Na závěr skupina organizátorek zpívá dětem písničku o prasátku Peppě. Několik jich i zachrochtá. Děti dostávají lízátka a bonbony, jeden kluk, asi čtyřletý, skáče a nadšeně ukazuje, co pěkného dostal.

Jana Bártů (2. V)