Velice nás těší, že jste projevili zájem o podání přihlášky na Střední školu Jana Blahoslava, ať již do oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika, nebo Veřejnosprávní činnost. V současné době Vás požádáme o vyplnění předběžné elektronické přihlášky ke studiu, na jejímž základě budete následně v průběhu ledna, či první poloviny února vyzváni k podání přihlášky ke studiu na SŠ na oficiálním tiskopisu. Celý proces s Vámi budeme aktivně komunikovat. Proč musíme jít touto cestou?

Střední škola Jana Blahoslava je novou střední školou v Libereckém kraji a její registrace právě probíhá na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy. Na vzniku školy se podílejí zřizovatel, Jednota bratrská, společně s Libereckým krajem a městy Hejnice a Frýdlant. Tyto subjekty v červnu roku 2020 podepsali Memorandum o spolupráci za účelem zachování středního školství v Hejnicích. V tomto dokumentu se společnými silami vydali na cestu vedoucí k otevření SŠ Jana Blahoslava.

Na podzim letošního roku byla podána žádost o registraci školy na MŠMT, včetně kladných stanovisek rady kraje i krajského školského odboru. V současné době tedy očekáváme potvrzení registrace školy ze strany ministerstva. Intenzivně pracujeme na přípravách prvního školního roku 20221/2022 a těší nás, že do toho právě Vy jdete s námi.

 

V případě jakýchkoli dotazů se na nás neváhejte obracet na tel. 604 614 794 či e-mailu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Děkujeme.

STOJÍ TO ZA TO!