1. září v 15:30 se po 400 letech otevírá střední škola Jednoty bratrské – Střední škola Jana Blahoslava. Při této příležitosti zveme širokou veřejnost k návštěvě a prohlídce školy i k účasti na venkovním doprovodném programu. Jsme vděčni za to, že se škola po mnoha letech administrativního snažení a nynější dvouměsíční intenzivní přípravě a renovacích budov bude věnovat přípravě mladých lidí na jejich budoucí povolání.

Během dvou letních měsíců se na úpravách školního areálu a budov podílelo na 200 dobrovolníků, kteří dohromady odpracovali stovky hodin práce. Chceme jim tímto vyjádřit díky, stejně jako těm, kteří školu v jejích začátcích podpořili jakýmkoli jiným způsobem – finančními a materiálními dary, slevami na materiálu, zápůjčkou nářadí, pečením buchet pro dobrovolné pracovníky či modlitbou. Bez žádného z vás by příběh školy nebyl úplný.

 

OBECNÉ INFORMACE KE SLAVNOSTNÍMU OTEVŘENÍ ŠKOLY

V 15:30 proběhne před budovou domova mládeže (Zámečkem) slavnostní otevření školy. Všichni jste srdečně zváni. Následovat bude doprovodný program v podobě drobného občerstvení a hudební produkce skupiny The Neons spolu s Ester Brožovou. V prostoru před domovem mládeže si můžete prohlédnout výstavu týkající se osobnosti Jindřicha Otty z Losu, člena předbělohorské Jednoty bratrské a jednoho z popravených na Staroměstském náměstí v roce 1621. Od 16:00 do 18:00 bude možné nahlédnout do školních budov, prohlédnout si ubytovací zařízení domova mládeže a výukovou i administrativní část hlavní školní budovy.

Pro vstup do vnitřních prostor je nutné mít nasazenou nanoroušku či respirátor a dodržovat předepsané rozestupy.

 

INFORMACE PRO RODIČE

Rodiče obdrželi od ředitele školy informační e-mail. Zákonní zástupci žáků přihlášených k ubytování na domově mládeže obdrží na základě zaslané přihlášky informace o ubytování.

Těšíme se na shledání s Vámi!

Tým Střední školy Jana Blahoslava