Střední škola Jana Blahoslava bude sídlit v prostorném areálu v klidné části města Hejnice, nedaleko od autobusového i vlakového nádraží. Součástí areálu jsou jak školní budovy, tak budova domova mládeže a jídelny. Žáci to tedy nikam nebudou mít daleko.

 P02

 Již v průběhu letošního léta je v plánu značnou část areálu renovovat. Učebny na hlavní školní budově budou nově vymalovány a vybaveny lavicemi s pohodlnými flexi židlemi. Vznikne zde několik hudeben s digitálními piany a prostorný světlý výtvarný ateliér. Pro žáky veřejnosprávního oboru přibude nově vybavená a zařízená učebna informatiky.

Obnovy se dočkají také prostory domova mládeže, jehož život se bude odehrávat v historicky hodnotné vile („zámečku“), která byla zbudována roku 1907 na návrh M. Kuhna a H. Fanty. V přízemí zařídíme žákovskou knihovnu se studovnou, která bude sloužit všem žákům, nejen ubytovaným. Dále zde bude vybavena malá jídelna se společenskou místností, kde budou moci žáci trávit svůj volný čas. Pokoje pro ubytované zrenovujeme, nově vymalujeme, vyměníme stávající podlahové krytiny za koberce a vybavíme je vyhovujícím nábytkem. Žáci budou ubytováni ve dvou, nebo třílůžkových pokojích.

P01

Nového vybavení se v první části renovací dočká také školní jídelna s kuchyní, aby mohla zajišťovat kvalitní chutné stravování pro zájemce z řad pedagogů, žáků i veřejnosti.

Kultivován bude také park obklopující jednotlivé budovy a venkovní travnaté hřiště. Přibydou sportovní a relaxační prvky v podobě branek a laviček. Vyčistí se cestičky vedoucí parkem, jež budou sloužit k rekreačně-sportovním aktivitám.

V dalších letech budeme dle potřeb a finančních zdrojů stavby i areál nadále renovovat. Chceme opravit budovu v západní části areálu a připravit ji na výuku především umělecky zaměřených předmětů (výtvarné, hudební a dramatické výchovy), dále pokračovat v citlivé renovaci domova mládeže s respektem k jeho historické podobě. Chtěli bychom vybudovat venkovní učebnu a plnohodnotné multifunkční venkovní sportoviště.

Každý z těchto plánů je pochopitelně poměrně finančně náročný, i proto jsme již nyní vděčni všem pravidelným i jednorázovým podporovatelům, kteří přispívají na transparentní investiční účet školy. Svými dary napomáháte k tomu, aby byl prostor areálu Střední školy Jana Blahoslava kultivovaným, životem pulzujícím místem.

Pro lepší představu jednotlivých investičních záměrů a jejich nákladů jsme připravili následující brožuru.

 

UŽITEČNÉ ODKAZY:

Prostředí školy