Aktualizováno 23. února 2021, 15:12.

Předně bychom rádi poděkovali Vám všem, kteří se o dění okolo Střední školy Jana Blahoslava zajímáte a kteří se chystáte podat si k nám přihlášku. Vážíme si toho a těšíme se!

Na jaře a v létě předchozího roku jsme intenzivně pracovali na všech náležitostech nutných pro založení nové střední školy. V červnu bylo schváleno Memorandum mezi Jednotou bratrskou, Libereckým krajem a městy Frýdlant a Hejnice o společném záměru zachování středního školství v Hejnicích. V říjnu 2020 jsme podali žádost o zapsání naší školy do rejstříku středních škol na Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a začali pilně pracovat na přípravách prvního školního roku 2021/2022, který společně vyhlížíme.

 

Žádost o registraci školy má být schválena každým dnem.


Vzhledem k současné probíhající pandemii Covid-19 se na ministerstvu nepodařilo prozatím provést naši žádost celým procesem schválení. Máme ale dobré zprávy! S úředníky z MŠMT jsme v pravidelném kontaktu a bylo nám sděleno, že žádost splňuje veškeré náležitosti k oficiálnímu schválení, k nemuž má dojít každým dnem! Rozhodnutí nám bude zasláno datovou schránkou a ihned po jeho obdržení Vás budeme informovat. Víme, že tento termín je těsný, ale jdeme do finále, a to je skvělá zpráva.

Motto naší školy zní: Škola pro život, který stojí za to. Věříme, že Vaše trpělivost a partnerství, které v těchto dnech prokazujete, budou stát za to!


Co z toho všeho plyne pro Vás, naše uchazeče? Počítáme s Vámi a těšíme se, co nás společně od září čeká. Pokud již nechcete čekat, můžete Vámi vyplněnou přihlášku* doporučeně zasílat na následující adresu: Střední škola pedagogická a sociálně právní a střední zdravotnická škola Jana Blahoslava, Růžodolská 118, Liberec XI, 460 01**. A pokud chcete mít jistotu, ještě chvíli vydržte, dobré zprávy z MŠMT čekáme každým dnem. Ihned je s Vámi budeme sdílet. Přihlášky na střední školu můžete zasílat až do 1. března včetně – při odeslání poštou se počítá termín podání zásilky.


Další skvělou zprávou je, že má škola kompletně sestavený pedagogický sbor, který Vám budeme postupně na našich sociálních sítích a webu představovat. Začneme již tento týden krátkým rozhovorem s ředitelem školy Tomášem Vágnerem. Další budou následovat. Pokud Vás zajímá, kdo bude na škole vyučovat jednotlivé předměty, nenechte si tuto sérii ujít.
Pokud s námi chcete být v přímém spojení, stačí vyplnit předběžnou přihlášku a na Vámi uvedený mail budeme zasílat nejnovější důležité zprávy ze života Střední školy Jana Blahoslava.


Děkujeme. STOJÍ TO ZA TO!


* Na vaší základní škole předejte tento dokument. Pokud vám přihlášku tiskne vaše  škola a chcete naši školu uvést na 1. místě, požádejte je, aby školy neuváděli, a dopíšete ji sami (základní školy zatím nemají naši školu uvedenou ve svém evidenčním systému).


** Místo na hejnické adrese bude patřit naší škole až od července 2021.

 

UŽITEČNÉ ODKAZY:

Nejčastější dotazy uchazečů

Facebookový profil školy

Kritéria přijímacího řízení