Třída 2. V se v pondělí 12. prosince 2022 vydala na exkurzi do Drážďan. Přímý vlak jim jel už v 6:28 z Liberce. Cesta trvala dvě hodiny. V Drážďanech se studenti vydali podívat na památky, ke kterým si připravili stručná shrnutí. Po dvou hodinách procházení zasěženým městem dostali rozchod se společným setkáním v 15:15 na nádraží. Třída se rozdělila do několika skupinek. Někdo se šel podívat na trhy, jiní hledali nejbližší kavárny a restaurace. Až se nakonec znovu sešli v danou hodinu na nádraží, posdíleli společně své zážitky z celého dne a odebrali se k vlaku, který je dovezl zpět do Liberce. Ve vlaku většina z nich spala či jinak odpočívala. Byl to náročný, ale moc krásný den.

Magdalena Kafková (2. V)

2022 12 13 Drážďany 04

Po příjezdu na hlavní nádraží nás nadchl vlikánský asymetrický vánoční strom, na němž visely překrásné dekorace. U něj jsme začínali i končili naši drážďanskou misi. Nejprve jsme si prošli památky - katedrálu, mosty, zahrady, sochy a obrovské barokní stavby, které mě nejvíce zaujaly. Poté jsme si zašli na vánoční trhy, kde jsme měli rozchod. Procházeli jsme se ve skupinkách, takže často bylo těžké domluvit, kam půjdeme. Navštívili jsme spoustu stánků, kde se prodávaly různé vánoční dekorace, svařák, horká čokoláda, punč i další nápoje. Nejvíce nás zaujali hrnečky, do kterých nám nalili čokoládu. Na hrnečních byly namalované krásné Drážďany. Nakonec jsme si pochutnali na drážďanských klobáskách.

Filip Horák (2.V)

2022 12 13 Drážďany 02  2022 12 13 Drážďany 01  2022 12 13 Drážďany 03

 

Dne 12. prosince 2022 jsme se my, žáci Střední školy Jana Blahoslava oboru veřejnosprávní činnost, vydali na exkurzi do sousední země, a to do Německa, konkrétně do Drážďan. 

Já a moji spolužáci z intru jsme vstávali již kolem 5. hodiny ráno, abychom se stihli nasnídat a připravit na dlouhou cestu. V 5:30 jsme vyrazili v čele s paní učitelkou Hanzalovou na hejnické nádraží. Po cestě vlakem volal paní učitelce pan Herudek, alias Indiana Jones, že je na cestě do Liberce, ale bohužel je v koloně, takže nastoupí až v Hrádku nad Nisou. Ve vlaku panoval strach, zda naše spolužáky najdeme a jestli vůbec stihneme vlak do Drážďan. Ano, spolužáky jsme našli a vlak jsme stihli. Cesta byla celkem dlouhá, ale před 9. hodinou jsme již byli na drážďanském nádraží, odkud jsme pokračovali směrem do města. První zastávkou byl Zwinger, kde jsme s Markem řekli pár informací o něm, prošli jsme si zahrady a pokračovali na další 3 zastávky, kterými byly katedrála Nejsvětější Trojice, Augustův most a kostel Panny Marie. Asi od 10:20 jsme pak měli rozchod, kdy jsme se všichni rozutekli do města. Někteří šli nakupovat do Primarku, jiní (a já mezi nimi) raději upřednostnili německou gastronomii. S přáteli jsme si vychutnávali drážďanskou klobásu, horkou čokoládu a koupili si drážďanskou štolu. 

Zbyněk Holina (2. V)