V první polovině května proběhly v areálu školy didaktické programy pro děti z hejnické mateřské školy. Jednotlivé aktivity si v týmech připravovali studentky a student 1. ročníku oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika. Připomínáme tuto akci skrze reportáž vytvořenou studentkami druhého vyučovaného oboru - Veřejnosprávní činnosti.

smoulove01smoulove02Studenti oboru předškolní a mimoškolní pedagogika v areálu střední školy Jana Blahoslava uspořádali akci pro děti z místní mateřské školy. Vytvořili pro ně několik stanovišť s tématikou Šmoulů, která rozvíjela jejich motoriku, vnímavost a kreativitu. Události se zúčastnilo 17 dětí pod vedením dvou učitelek.

V ranních hodinách 11. května před domovem mládeže začínala akce pro děti, jejíž přípravy trvaly měsíce. Podíleli se na ní studenti i učitelé ze Střední školy Jana Blahoslava. Akce trvala celé dopoledne. Příjemnou atmosféru tvořilo i teplé počasí.

U stanovišť na děti čekali žáci v kostýmech ze známé pohádky Šmoulové. Připravili si pro ně aktivity, které jim pomáhaly rozvíjet jemnou i hrubou motoriku, vnímavost, logické myšlení a kreativitu. Jedním z takových stanovišť bylo například lovení rybiček. Pro děti bylo hlavním cílem najít Gargamela a jako odměnu si odnesly figurky Šmoulů a lízátka.

Nejjednodušší na celé přípravě je právě realizace. Větší problém byl s vymyšlením nápadu.

Dětem aktivity šly, podle studentek předčily jejich očekávání. „Děti jsou moc šikovné, kostýmy se jim moc líbí, a dokonce jim vše jde mnohem líp, než jsem si myslela…,“ řekla studentka Laura. Sama představovala šmoulu Siláka. Vysvětlila nám, jak její stanoviště, na kterém děti přeskakovaly kartonové desky, které měly představovat kameny, rozvíjí hrubou motoriku. „Nejjednodušší na celé přípravě je právě realizace. Větší problém byl s vymyšlením nápadu.

Děti na závěr dorazily ke Gargamelovi, dostaly odměnu a společně se i s organizátory rozloučily. „Byla bych moc ráda, kdyby v budoucnu bylo více takových akcí,“ řekla učitelka mateřské školy. Stejný názor mají i studentky, které by si rády akci zopakovaly a na práci s dětmi se moc těší.

Magdalena Kafková, Ema Hladká (1.V)