17. března navštívili jednu z hodin anglického jazyka naši američtí přátelé, Jiří a Jared. Ten žákům vyprávěl o svém životě. Po dokončení střední školy zaměřené na psychologii se vydal do Dubaje, kde žil a pomáhal v ubytovnách pracovníků pocházejících z různých končin světa (především Indie, Pakistánu, Íránu). Mluvil o bohatství velkolepého města, které je budováno tisíci dělníky žijícími na ubytovnách v malých pokojích na palandách v 10 lidech. Seznamoval žáky s jejich problémy, nesnázemi spojenými s odloučením od rodin a s těžkostí práce, která není dobře ohodnocena.
Po návratu do USA se oženil a dále pokračuje v práci především s mladými lidmi, kteří jsou otevřeni pro pomoc druhým v různých místech světa. Sdílel se studenty svůj životní příběh o tom, kde k tomu všemu bere odvahu a sílu. Naši studenti využili příležitosti a ptali se na život ve Spojených státech, čímž mohli prakticky procvičit své jazykové dovednosti v angličtině.
Jiří nás navštívil již po několikáté, mluvili jsme společně o rodící se spolupráci v podobě návštěv amerických rodilých mluvčí na naší škole. Rýsují se dobré a přátelské vztahy, více zatím prozrazovat nebudeme.

US visitors