Děkujeme všem za zaslání přihlášek na naši školu, vážíme si Vaší důvěry a těšíme se na další spolupráci. Dalším krokem ke studiu u nás jsou Jednotné přijímací zkoušky (dále JPZ), které jsou povinné pro všechny maturitní obory. Zkoušky se budou konat v hlavní budově školy ve dnech 12. a 13. dubna 2022. Přesné informace obdržíte v pozvánce, kterou Vám nejdéle 14 dní před konáním JPZ zašleneme poštou. Ve stejnou dobu obdržíte také upozornění na uvedený e-mail.

Tvůrce JPZ, společnost Cermat, vydala stručný průvodce, ve kterém se dozvíte všechny zásadní informace týkající se zkušebních testů - od termínů, způsobů zadání a vyplnění až po jejich vyhodnocení a sdělení výsledků uchazečům. V případě potřeby doporučujeme tento dokument prostudovat. Nejdůležitější je nezmatkovat a pozorně poslouchat u zadávání. Pro seznámení se s testy z minulých let doporučujeme stránky společnosti Cermat, kde si vyplňování jednotlivých testů můžete vyzkoušet online, nebo si je stáhnout a vytisknout. Určitě je užitečné se seznámit s podobou zápisového archu, do kterého se zaznamenávají jednotlivé odpovědi.

Mnoho z Vás zaslalo společně s přihláškou také potvrzení týkající se bonifikovaných aktivit, pokud jste tak ještě neučinili a máte, čím byste mohli své mimoškolní aktivity doložit, vezměte veškerá potvrzení s sebou na JPZ. U registrace si je od Vás vybereme.

Přejeme Vám všem, uchazečům i rodičům, klidné přípravné období a těšíme se na viděnou v jednom ze zmíněných termínů.

 

UŽITEČNÉ ODKAZY:

Online testy JPZ na procvičování

PDF testy JPZ na procvičování - český jazyk

PDF testy JPZ na procvičování - matematika